Bonucci'den şoke eden itiraf: Kaçarak ayrılmak zorunda kaldım

Futbol Spor Haberleri Fenerbahçe Juventus
Bonucci'den şoke eden itiraf: Kaçarak ayrılmak zorunda kaldım

Geçen sezonun sona ermesinin ardından futbol kariyerini sonlandıran Leonardo Bonucci, katıldığı bir podcast yayınında çarpıcı ifadelerde bulundu.

Başarılı kariyerinin ardından son olarak Fenerbahçe'de yarım sezon forma giydikten sonra emekli olan İtalyan savunmacı Leonardo Bonucci, sarı-lacivertli formayı tüm kulvarlarda 13 kez giymiş ve 1 asist yapmıştı.

BONUCCI'DEN OLAY İTİRAF

Kariyerini tamamladıktan sonra çeşitli basın kurumlarına açıklamalar yapan Bonucci, çarpıcı bir itirafta bulundu.

"KAÇARAK AYRILMAK ZORUNDA KALDIM"

'Passa dl Bsmt' adlı podcast yayınına katılan Leonardo Bonucci, Juventus'tan ayrılışı hakkında şu ifadeleri kullandı: "Neredeyse kaçarak ayrılmak zorunda kaldım çünkü birileri bunun böyle olması gerektiğine karar vermişti. Bu hak etmediğim tek bir kişinin kararıydı. Bana neredeyse bir şaka gibi geldi, 500'den fazla maçtan sonra bu şekilde karşılanmak. Belki de Juventus'taki yolum henüz bitmedi, ne zaman bir antrenör olmak istediğimi düşünsem aklıma o yedek kulübesi geliyor. Hayalim mi? Evet, Juventus gibi önemli bir kulübede oturmak, bu hikayenin bitmediğini düşünmek hoşuma gidiyor."

"HAYALİM JUVENTUS FORMASIYLA BIRAKMAKTI"

"Futbol oynamaya başladığım andan itibaren hayalim kariyerimi Juventus formasıyla sonlandırmaktı. 500'den fazla maçın ardından Juventus'a verdiklerim için hak ettiğim vedayı alamadım. Juventus'u eşimin ve çocuklarımın, kendi sağlığımın önüne koydum çünkü 2017'de ayrılıp AC Milan'a geçtiğimde bile soyunma odasında bir sorun olmak istemediğim için bu seçimi yaptım."

"Juventus'a zarar vermemek için bu yolu seçtim. Başkana söylediğim bir şeydi: 'Sezonun son altı ayında olan her şey için buradan ayrılmak zorundayım çünkü soyunma odasında zararlı olurum, çünkü kendimi tanıyorum. Burada kalamam. Yollarımız bir daha kesişir mi bilmiyorum ama bugünlük bu kadar". Bu seçim koç ve menajer tarafından da paylaşıldı. Beni o zaman oyuncunun değerine kıyasla çok az bir fiyata sattılar."