Beşiktaş'ın yabancılarına talip yok!

Futbol Beşiktaş Transfer Süper Lig
Beşiktaş'ın yabancılarına talip yok!

Gelecek sezon kadrosunda büyük bir revizyona gitmesi beklenen Beşiktaş'a menajerlerden kötü haber geldi. Siyah-beyazlı takımın yollarını ayırmak istediği yabancı futbolculara, şu ana kadar hiçbir takım talip olmadı. Siyah-beyazlıların yeniden fesih ve kiralama yoluna gidebileceği öğrenildi.

Beşiktaş'ta başkanlık koltuğunu Ahmet Nur Çebi'den devralan Hasan Arat, ilk olarak kulübün efsane isimleri Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba'yı göreve getirmiş, hemen ardından da Teknik Direktör Fernando Santos ile anlaşmıştı. Başkan, ara transfer döneminde de Ernest Muçi ve Al-Musrati ile siyah-beyazlıların bonservis rekorlarını kırmıştı.

Ancak Santos yönetiminde işler beklendiği gibi gitmedi ve 16 maçta alınan 7 galibiyet, 4 beraberlik, 5 mağlubiyet sonrası Portekizli hocanın görevine son verildi. Takımı sezon sonuna kadar Serdar Topraktepe'ye emanet eden Arat ve yönetimi, gelecek sezonun kadro yapılanması için şimdiden düğmeye bastı.

Transfere kaynak oluşturmak için kadrosunda verim alamadığı yabancı futbolcuları göndermek isteyen Beşiktaş yönetiminin; Onana, Aboubakar, Rosier, Amartey ve Rebic gibi oyuncuları satabilmek için birçok menajerle temasa geçtiği öğrenildi. Ancak görüşülen menajerlerden siyah-beyazlılara olumlu yanıt gelmedi. Özellikle 1 yıllık sözleşmesi kalacak olan siyah-beyazlı futbolculara, şu ana kadar hiçbir kulüp bonservis ödemeye yanaşmadı.

Gelecek sezon çok farklı bir kadroyla şampiyonluk mücadelesi vermeyi hedefleyen Beşiktaş'ın, 12'ye düşecek yabancı kuralı nedeniyle mevcut takımdan birçok futbolcusuyla yollarını ayırması gerekiyor. Bazı yabancılarıyla fesih yoluna gidebileceği belirtilen siyah-beyazlıların, bazı isimleri ise talibi çıkmaması halinde kiralık olarak gönderebileceği aktarıldı.

Bir yandan da yeni teknik direktör için arayışlarına devam eden Hasan Arat'ın, son olarak İtalyan çalıştırıcı Walter Mazzarri'nin şartlarını sorduğu gelen bilgiler arasında.