Olympiakos'tan zehir zemberek açıklama: Ergin Ataman Yunanistan Ligi'ni aşağılıyor

Ergin Ataman
Olympiakos'tan zehir zemberek açıklama: Ergin Ataman Yunanistan Ligi'ni aşağılıyor

Ezeli rakibi Panathinaikos ile ikinci maçına çıkmaya hazırlanan Olympiakos, başarılı antrenör Ergin Ataman hakkında çok sert bir açıklama yaptı.

Yunanistan Basketbol Ligi finallerinde Panathinaikos'a karşı 5 maçlık seride 1-0 öne geçen Olympiakos, ilk maçın sonunda hakemler hakkında koridorda şikayetlerde bulunan Ergin Ataman'ı Yunanistan Basketbol Federasyonu'na şikayet etti.

Olympiakos Genel Direktörü Nikos Lepeniotis'in imzasını taşıyan mektupta Ergin Ataman'ın ikinci teknik faul nedeniyle oyundan ihraç edilmesi sırasında 3 hakeme karşı alaycı alkışları ve ardından OAKA'daki soyunma odası koridorlarında yaptığı açıklamalar nedeniyle sporu karaladığı gerekçesiyle kınadı.

ERGİN ATAMAN YUNAN LİGİ'Nİ AŞAĞILIYOR

Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Yunan Ligi'ni derinden ve doğrudan aşağılamaktadır. Keyfi ve iftira niteliğindeki açıklamalarla Panathinaikos aleyhine kasıtlı olarak yanlış kararlar verildiği suçlamasında bulunmaktadır. Bir suç örgütüne katılmış gibi gösterdiği Olympiakos'un prestijini, güvenilirliğini ve itibarını karalamakta, aşağılamakta ve hakaret etmektedir. Hakemlere karşı sözü veya başka türlü şiddeti teşvik ve tahrik etmektedir." denildi.

ERGİN ATAMAN 2. MAÇTA OLMAMALI

Olympiakos, Ergin Ataman'ın federasyon tarafından cezalandırılmasını ve 2. maçta saha içerisinde olmamasının yanısıra hakemleri eleştiren Panathinaikos İletişim Direktörü Dimitri Kontos'un da cezalandırılmasını talep etti.

Öte yandan, Spor ve Dostluk Salonu'nda oynanacak 2. maç öncesi Olympiakos, taraftarlarını Panathinaikos cephesinden yapılacak tahriklere uymaması konusunda da uyardı.